תהליך והתכנון והבניה

איך מתחילים תהליך של בניית בית חדש או שיפוץ?

תהליך הבנייה של בית חדש או שיפוץ של בית קיים מתחיל בד"כ בבחירת אדריכל או מעצב פנים. לאחר שתקבלו ממנו תוכניות בניה נשמח לשבת לקפה ולשוחח על הפרויקט. ניתן לבצע גם פגישת ייעוץ מקדמית לפני קבלת תוכניות מהאדריכל.

האם ניתן לשנות תוכנית או עיצוב קיימים כדי שיטיבו להתאים לצרכי ויוזילו את עלות הבניה?

כן, אנו יועצים לכם בשלב הראשוני, האם לדעתנו יש דברים שישפרו את התוכניות הקיימות, ייעלו את הפרוייקט ויחסכו לכם זמן ועלויות מיותרות.

אילו אישורים נדרשים לפרויקט שלי, ומי אחראי להשגתם?

באופן עקרוני אישורים הם באחריות הקבלן והמהנדס שלכם. אישורי ביצוע כגון מכון התקנים ואישורי מהנדס הנדרשים לפרויקט שלך הם באחריותנו ואנו מטפלים בהם עבורכם.

האם תוכלו לעזור בשלבי התכנון והתכנון של הפרויקט שלי?

כן, רפאלי יכולה לעזור ולייעץ בשלבי התכנון של הפרויקט שלך. פעמים רבות הייעוץ הזה שווה כסף רב שתוכלו לחסוך במניעת טעויות, תכנון תקציבי מדויק, והבנה עמוקה של צרכי המשפחה בהווה ובעתיד.

מה כלול בחוזה מול הקבלן?

חוזה מול הקבלן מגדיר את התחייבויות הצדדים, מפרט טכני של העבודה, לוח תשלומים, לוח זמנים לביצוע ותוכניות העבודה המפורטות. ככל שהחוזה יהיה מפורט יותר הוא יהיה בר השוואה ובחינה, ונוכל לסייע לכם לשפר אותו. החוזה והצעת המחיר מהקבלן מאפשרים לכם להתכונן מראש לתקציב, ולהשוות עלויות. שקיפות היא אחד מאבני היסוד שאנו מאמינים בו. תוכלו לקרוא עוד כאן >

האם אתה יכול לעבוד עם האדריכל או המעצב שלי, או שיש לך שותפים מועדפים?

בהחלט. אנחנו יכולים לעבוד עם האדריכל או המעצב שלך, ואנחנו גם יכולים להמליץ על אנשי מקצוע מעולים שיש לנו נסיון טוב בעבודה מולם אם תרצו.

מעקב ועדכונים תוך כדי הבניה

האם אנחנו יכולים לבקר באתר הבנייה במהלך תהליך הבנייה?

בד"כ מקובל שניתן לבקר באתר הבנייה במהלך תהליך הבנייה כדי לראות את התקדמות העבודה ולהיות מעודכנים, בתאום עם הקבלן ושמירה על כללי הבטיחות.

באיזו תדירות אקבל עדכונים על התקדמות הפרויקט שלי?

הדבר תלוי בתיאום מראש ויש גמישות בעניין. מומלץ כדי להיות מעודכנים בהתקדמות הפרויקט שלכם, לקיים פגישות בשטח עם העדכונים המתאימים מדי כמה שבועות או במועד לבקשתכם וכמובן עדכונים שוטפים בטלפון.

האם תהיו זמינים עבורי במהלך הפרויקט?

תוכנית הליווי שלנו היא מודולרית ובהחלט כוללת גם רכיב של ניהול ופיקוח במהלך הפרויקט עד לסיומו.

האם תוכל לספק הנחיות לגבי בחירת חומרי גלם כגון מוצרי סניטריה, חיפוי וריצוף לפרויקט שלי?

בוודאי. אנחנו מספקים ייעוץ והנחיות ללקוחותינו לגבי בחירת מוצרי סניטריה, גימורים ומוצרים נוספים לבית על מנת להבטיח את התוצאה המיטבית.

האם אני אמור לקבל את מועדי המסירה והסיום של הפרויקט בהסכם כתוב?

בוודאי, ההסכם הכתוב אמור להכיל לא רק את מועדי המסירה והסיום של הפרויקט אלא גם נקודות ציון במהלך הזמן של השלבים השונים. יתרה מכך, החוזה אמור לפצות אתכם גם בפיצוי כספי על כל איחור.

תקציב

האם יש עלויות או עמלות נסתרות שעלי להיות מודע אליהן?

כדאי לוודא עם הקבלן שאין עלויות או עמלות נסתרות בפרויקט. אנחנו מאמינים בשקיפות ואמינות מלאה. כך שלא יהיו רכיבים נסתרים, אין קומבינות, הכל פשוט, שקוף ומפורט ככל הניתן כדי לתת לכם את הכח לבחור ולהשוות ולקבל החלטות מושכלות וחסכניות.

מהו לוח התשלומים המקובל לפרויקט שלי?

לוח התשלומים עבור הפרויקט שלך נבנה בד"כ בהתאם לצרכים המיוחדים של הפרויקט וליכולות התזרימיות שלך.

כיצד מתמודדת רפאלי בניה עם חריגות עלויות פוטנציאליות?

אנחנו מתמודדים עם חריגות פוטנציאליות בעלויות בדרך כלל באופן יעיל ומקצועי, ואנחנו מקפידים על שקיפות ותקשורת טובה עם הלקוחות שלנו.

האם תקציב הפרויקט כולל בד"כ את עלויות החומרים והעבודה?

כן, תקציב הפרויקט כולל בד"כ את העלויות של חומרים ועבודה. אנחנו מבצעים ניתוח מפורט של כל העלויות הצפויות ומספקים לכם תקציב מדויק ושקוף.

האם תוכלו לספק הערכת עלות עבור הפרויקט שלי?

בוודאי, זהו אחד הרכיבים המשמעותיים בייעוץ שלנו. אנחנו מספקים הערכת עלות עבור הפרויקט שלך. לקוחותינו מספרים כי בד"כ הערכת העלות שנתנו להם בתחילה היתה מאוד קרובה לעלות הריאלית של הפרויקט. השערוך הריאלי הזה מאפשר לכם להיערך לתקציב באופן אמיתי ומדויק ללא הפתעות.

האם תתאימו את התקציב לצרכים והעדפות שלנו?

בוודאי, אנחנו נסייע לכם להתאים את התקציב לצרכים והעדפות שלכם. אנו מבינים שכל לקוח ופרויקט הם ייחודיים, ולכן אנו מתחייבים להקשיב לכם לבחון את הצרכים ולהתאים את התקציב בהתאם.

סביבה

האם אתם מתמחים בייעוץ לבניה חסכונית באנרגיה או בת קיימא?

בוודאי. אנחנו מתמחים בבנייה חסכונית באנרגיה ובת קיימא. אנחנו מבינים את חשיבות הבידוד והאיקלום של הבית ומשקיעים משאבים רבים בהבטחת בנייה איכותית וידידותית לסביבה.

כיצד אבטיח שפרויקט הבנייה שלי יהיה ידידותי לסביבה?

אנחנו מייעצים כיצד לבנות פרויקטים ידידותיים לסביבה ולהפחית את ההשפעה הסביבתית של הבנייה ואת הצורך שלכם בחימום וקירור של הבית.

איך מנהלים פסולת ומיחזור במהלך הבנייה?

מומלץ לנהל פסולת ומחזור באמצעות שפיכת הפסולת באתרים מורשים במהלך ביצוע הפרויקט.

האם מומלץ להשתמש במערכות אנרגיה מתחדשת בבניה?

אכן, אנחנו ממליצים להשתמש במערכות אנרגיה מתחדשת כחלק מפרויקטי הבנייה שלנו. אנחנו מקדמים שימוש במקורות אנרגיה כמו פאנלי סולאריים, מערכות איסוף מים גשמים, ותשתיות להשגת אנרגיה יעילה וידידותית לסביבה.

חומרים

באילו סוגי חומרי בניין אתם ממליצים להשתמש?

יש מגוון רחב של חומרי בניין איכותיים ממגוון חברות מובילות בתעשייה שניתן להשתמש בהם. יש לוודא שכולם עומדים בתקנים הישראלים.

האם נוכל לספק חומרים משלי לפרויקט?

חלק מהחומרים ניתן לספק כגון ריצוף, מטבח, כלים סניטאריים ועוד. אחרים כגון מלט, חול ובלוקים בד"כ מקובל שלא.

האם אתם מספקים ייעוץ לשילוב טכנולוגיות מתקדמות לבנייה?

כן, אנחנו מספקים ייעוץ לשילוב טכנולוגיות מתקדמות לבנייה. בין היתר רכיבים טכנולוגיים של בית חכם, מערכות בקרת תאורה, בקרת טמפרטורה, בקרת כניסה, מערכות בידור מתקדמות ועוד.

בקרת איכות

איך אוכל להבטיח בקרת איכות בתהליך הבנייה?

אנחנו מבצעים בדיקות באופן שוטף וממוקד בכל שלב ושלב בתהליך הבנייה על מנת להבטיח בקרת איכות מיטבית.

האם מקובל לקבל אחריות על עבודת הקבלן ועל איכות החומרים המשמשים לבניית הפרויקט?

בוודאי, אנחנו מחייבים בחוזה מול הקבלן  אחריות על העבודה שלו.

אילו אמצעי בטיחות נהוג ליישם במהלך תהליך הבנייה?

במהלך תהליך הבנייה, מומלץ ליישם מגוון אמצעי בטיחות כגון גידור השטח, התקנת שער ונעילתו, פיגומים וסולמות תקניים, קסדות ואמצעי בטיחות נוספים על מנת להבטיח בטיחות באתר הבנייה.

לאחר הבניה

כיצד אוכל לשמור על הבית או השיפוץ החדש שלי כדי להבטיח את אורך חייו ועמידותו?

כדי להבטיח אורך חייו ועמידותו של הבית או השיפוץ, חשוב לבצע תחזוקה נכונה ולהקפיד על תחזוקה רציפה ותקופתית.  נשמח לייעץ לכם בעניין לאחר סיום הפרויקט.

האם אני אמור לקבל שירות מהקבלן לאחר סיום העבודה?

מקובל לקבל שירות מהקבלן עד כשנה לאחר סיום הבניה, אנחנו מחייבים את הקבלן לבצע סיבוב בדק בית ולבצע שרותי תיקונים באחריותו. גם בשנה לאחר מכן, במידה ויתגלו בעיות שמקורן בבניה, לקחת עליהן אחריות ולתקנן.